Personal

Skolledning

Malin Olsson

Rektor
Tel: 018-10-21 12
malin.olsson@uppsalaenskildaskola.com

Administratör

Anne Svensson

Administratör (inkl. kö och placering)
Tel: 018-10-21 12
anne@uppsalaenskildaskola.com


Service och Elevhälsa

Chakib Jai
Lotten Skans
Linnea Ehrengren

Husmor
Tel: 018- 10 21 12
linnea@uppsalaenskildaskola.com

Samordnare

Lucio Firpo

Samordnare (skola och fritids)
lucio@uppsalaenskildaskola.com


Fsk - Åk 2

Karolina Bertilsson

Klasslärare Fsk ”Villa Villekulla”
karolina@uppsalaenskildaskola.com

Ingela Hellman

Klasslärare fsk ”Bullerbyn”
ingela@uppsalaenskildaskola.com

Emma Jonsson
Cecilia Holmgren Faghihi
Janet Svedberg
Jasminka Zekovic

Klassassistent 1B, fritidsassistent
jasminka@uppsalaenskildaskola.com

Marie Seveborn

Klasslärare åk 2A, arbetslagsledare
marie@uppsalaenskildaskola.com

Lena Helmersson

Klasslärare åk 2B
lena@uppsalaenskildaskola.com

Åk 3-5

Annsofie Lindberg
Eva Lönn

Klasslärare åk 3B
eva@uppsalaenskildaskola.com

Cina Winstedt

Klasslärare åk 4
cina@uppsalaenskildaskola.com

Susanne Kredentser
Ida Brantefors

Klasslärare åk 5
ida@uppsalaenskildaskola.com

Birte Rosendahl
Paula Anttila Pettersson
Lillemor Santesson
Fanny Iselidh
Henrik Åberg

Lärare Föräldraledig
henrik@uppsalaenskildaskola.com


Fritids - Herr Nilsson

Jessica Wiberg

Klassassisstent, Fritidsassisstent
jessica@uppsalaenskildaskola.com

Daniel Caurell

Elevassistent, fritidsassistent
daniel@uppsalaenskildaskola.com

Knut Munther

Elevassistent, fritidsassistent
knut@uppsalaenskildaskola.com

Andreas Nilsson

Fritids, arbetslagsledare
andreas@uppsalaenskildaskola.com

Malin Lindgren

Elevassistent, fritidsassistent
malinlindgren@uppsalaenskildaskola.com

Elizabeth Faldet

Bildlärare, fritidsassistent
elizabeth@uppsalaenskildaskola.com

Anna Norgren

Klassassistent, Fritidsassistent
anna@uppsalaenskildaskola.com

Fritids - Lejonhjärta

Andrea Möller

Köksassistent, fritidsassistent
andrea@uppsalaenskildaskola.com

Daniel Andersson

Elevassistent, fritidsassistent
daniel.andersson@uppsalaenskildaskola.com

Bobby Edberg

Elevassistent, fritidsassistent
bobby@uppsalaenskildaskola.com

Emma Razmgah Halvarsson

Klassassistent, Fritidsassistent
emma@uppsalaenskildaskola.com

Fabian Shahshahani

Elevassistent, fritidsassistent
fabian@uppsalaenskildaskola.com

Emelie Svedberg

idrottsassistent, fritidsassistent
emelie@uppsalaenskildaskola.com